شیخ رجبعلی خیاط ( ره )

عبد صالح خدا « رجبعلی نکوگویان » مشهور به « جناب شیخ » و « شیخ رجبعلی خیاط » در سال ۱۲۶۲ هجری شمسی، در شهر تهران دیده به جهان گشود. پدرش « مشهدی باقر » یک کارگر ساده بود. هنگامی که رجبعلی دوازده ساله شد پدرش از دنیا رفت و رجبعلی را که از خواهر و برادر تنی بی بهره بود، تنها گذاشت. از دوران کودکی شیخ بیش از این اطلاعاتی در دست نیست. اما او خود، از قول مادرش نقل می‌کند که: « موقعی که تو را در شکم داشتم شبی [ پدرت غذایی را به خانه آورد] خواستم بخورم دیدم که تو به جنب و جوش آمدی و با پا به شکمم می‌کوبی، احساس کردم که از این غذا نباید بخورم، دست نگه داشتم و از پدرت پرسیدم….؟ پدرت گفت حقیقت این است که این ها را بدون اجازه [از مغازه ای که کار می‌کنم] آورده‌ام! من هم از آن غذا مصرف نکردم.... »

/ 4 نظر / 35 بازدید
عدالت

سلام . آفرین .مطلب شما جالب بود برات آرزوی موفقیت می کنم . روزی حلااااااااااااااااااااااااااااااااااااال این روزا کم کسی دنبالشه !

مهشید

[گل]

taha

سلام عالی بود مطالبتون قشنگن ازیکی از پستاتون کپی گرفتم اشکالی که نداره؟؟؟؟؟

مریم

سلام از وبلاگت خیلی خوشم اومد. یه جورایی با حس و حال من مطابقت داره. به من هم سر بزن. شیخ رجبعلی خیاط رو از کتاب کیمیای محبت می شناسم که تاثیر خیلی زیادی روم گذاشت. همین مراقبتهای مادر ایشون بود که به مقام تقرب و چشم برزخی رسیده بود.خدا رحمتش کنه. ان شاءالله که همه ما از محبان واقعی اهل بیت باشیم.